Олександра Макарова

Олександра Макарова

Надзвичайно артистична, з великою сценічною витримкою виконавиця навчається на двох факультетах в Національній музичній академії імені Петра Ілліча Чайковського (фортепіано – клас викладача Наталії Толпиго та ударні інструменти – клас викладача Олександра Блінова).  Фортепіано та ударні інструменти почала вивчати ще в Мукачівській дитячій школі мистецтв № 2 (фортепіано – Магдалина Козуб; ксилофон – Олена Переста). Ці інструменти так захопили молоду, амбіційну дівчину, що й по сьогодні йдуть поряд з нею.

Відомо, що Ви приймали участь в конкурсі багато років з самого дитинства и маєте велику кількість нагород – і І премії, і Гран-прі, і навіть дійшли до Головного призу конкурсу. На кожен конкурс Ви вивчали новий концерт для фортепіано з оркестром. Скільки годин Ви займалися щодня? 

– В цьому конкурсі я приймаю участь з 10 років і в кожному році зайняття проходили по різному. Час приділений на заняття залежав від того який твір я вивчала і скільки років мені було. В середньому чотири-п’ять годин, але й бувало, що по часу доходило до восьми годин на день.

Можливо саме в кількостях годин зайнять секрет успіху?

– Насправді ні. Все залежить від того як ти мислиш, як займається, які напрацьовані професійні навички. Головне зрозуміти яке завдання стоїть і детально продумати шляхи їх розв’язання.

Відомо, що Ви граєте не тільки на фортепіано, але й на ударних інструментах. Безумовно якийсь інструмент був обраний раніше. Розкажіть, як це було.

– Я почалася займатися музикою з 5 років і першим інструментом було фортепіано звичайно. На ударних я розпочала своє навчання з 7-ми років, коли розпочала навчання в музичній школі. Мені всі казали, що в майбутньому я повинна буду зробити вибір між цими двома інструментами. Але я точно була впевнена, що не буду обирати і зараз навчаюсь в консерваторії на двох відділах.

Хто завжди Вас підтримує, їздить з Вами на конкурси?

– Завжди мене підтримує мама та мій викладач з фортепіано, а на конкурси я їжджу з мамою.

Які плани на майбутнє?

– Я навчаюсь в Національній музичній академії імені П. І. Чайковського чому я дуже рада. І в майбутньому я дуже хочу бути професійною сольною виконавицею піаністкою та сольною виконавицею перкусіоністкою, маримбісткою, ударницею. Хочу бути оркестрантом в престижному оркестрі і також є в планах стати диригентом.

організовано за підтримки Українського Культурного Фонду