Про конкурс

Новий формат конкурсу Дмитра Бортнянського!

Тільки інструментальна музика!

Вперше в конкурсі візьмуть участь солісти!

Вперше в конкурсі візьмуть участь викладачі музичних шкіл, коледжів, вищих навчальних закладів!

 

Представляємо Bortniansky International Competition – конкурс інструментальної музики, в якому візьмуть участь солісти класу фортепіано, скрипки, альта, віолончелі, контрабаса, а також виконавці на дерев’яних духових інструментах – флейті, гобої, кларнеті, фаготі, саксофоні.

 

Ми продовжуємо традицію інструментального ансамблевого музикування. У конкурсі будуть представлені номінації фортепіанних ансамблів, камерних ансамблів і ансамблі великих складів.

 

Головною новиною конкурсу 2019 року є можливість любителям музики максимально відчути стан і настрій епохи, в якій жив і творив Дмитро Бортнянський. Ідея відкрити нову сторінку творчості конкурсу – створити конкурс – оркестр XVIII століття, в якому братимуть участь усі оркестрові інструменти тієї епохи.

 

Bortniansky International Competition складається з двох частин. Перша – юнацький конкурс до 18 років, в якому можуть взяти участь діти, юнаки і дівчата з музичних шкіл, спеціалізованих навчальних закладів та коледжів.

 

Друга частина – конкурс викладачів з 19 років без вікових обмежень, в якому беруть участь викладачі музичних, спеціалізованих шкіл, коледжів і ВНЗ. Музиканти, які реалізують цей проект, вирішили вперше в 2019 році провести конкурс серед викладачів музичних навчальних закладів!

 

Значна частина творчості Дмитра Бортнянського, яка стала вагомим внеском в історію світової музики – це його вокально-хорова творчість. Так само талановито представлена інструментальна спадщина, з якою ми хочемо познайомити вас більш детально. 

 

Трішки історії

 

Конкурс носить ім’я одного з найвидатніших українських композиторів – Дмитра Бортнянського, творчість якого стала частиною не тільки національної, але й світової культури. Бортнянський – один з найталановитіших представників української музичної культури, що здобув щиру любов співвітчизників і як композитор, чиї твори, особливо хорові, користувалися винятковою популярністю, і як неабияка, різнобічно обдарована особистість, яка мала рідкісні людські якості.Основною метою конкурсу є поширення творчої та духовної спадщини великого композитора.

Щорічний Міжнародний конкурс вокальних ансамблів та хорів імені Дмитра Бортнянського заснований в 2010 в Києві благодійним фондом «ВІВАТ АРТ» з організаційною підтримкою Національного Комітету музичної Ради/ЮНЕСКО за сприяння Міністерства культури України та підтримкою Київської міської державної адміністрації.

Проводиться конкурс в номінаціях: вокальні дуети, тріо, квартети, малі, великі ансамблі та хори в трьох вікових групах – Молодша до 16 років, Середня до 24, Старша до 40 років. Змагаються вокалісти академічного та народного напрямків вокально-хорової музики.

Прослуховування проходять у Великому залі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Заключний концерт та нагородження лауреатів у Свято-Успенському соборі Києво-Печерської лаври.

Лауреати конкурсу Бортнянського отримають можливість виступати на престижних сценах України в 2017 році. Кращому диригенту буде вручена спеціальна премія «Диригентський дебют з Академічним камерним хором ім. Д. Бортнянського» в сезоні 2017-2018 року.