Ірена Лаурушене

Ирена ЛаурушенеМайбутня співачка вивчала спеціальність «фортепіано» в Литовській консерваторії в класі професора Якова Гінзбурга. У 1971 р. закінчила Литовську академію музики і театру як співачка. З 1978 р. стажувалася в Московській консерваторії ім. П. І. Чайковського в класі професора Н. Дорляк і професора Х. Тіцу, з 1980 р. – в Мінській консерваторії в класі професора Т. Нижникової, з 1987 року – в Санкт-Петербурзькій консеваторії в класі професора Н. Кисельова.

Престижні зали юній співачці відкрилися після того, як вона в 1975 р. стала солісткою Державної Філармонії. Вона була провідною солісткою Филармонии, виступала в кращих концертних залах Литви, Польщі, Латвії, Естонії, США, Японії, Росії, Югославії, тощо.

Як пишуть критики, вона формувала свій концертний репертуар з нових творів з метою відчути різноманітність сприйняття сучасного слухача, підключаючи різну музичну стилістику. Особливо плідною була робота співачки з композиторами Литви, вона є першою виконавицею багатьох литовських опусів, з великим успіхом також виконувала твори сучасної музики (Ст. Лаурушас, Р. Щедрін, Е Гемберг та ін).

Як професор Литовської академії музики і театру кафедри сольного співу, вона організує і проводить майстер-класи, практичні і наукові конференції, регулярно видає методичні роботи. Підготувала багато професійних співаків. Її випускники співають у всесвітньо відомих театрах і концертних залах в Швейцарії, США, Румунії, Великобританії та ін.

Професор Ірена Лаурушене за концертну, педагогічну та організаційну діяльність багаторазово нагороджена Президентами Литовської Ресспублики