Іванніков Тимур

Тимур ИванниковІванніков Тимур Павлович (28.01.1980, Донецьк) – гітарист, лауреат міжнародного конкурсу, кандидат мистецтвознавства, старший викладач кафедри струнно-щипкових інструментів Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського.

У 2003 закінчив Донецьку державну музичну академію імені С. С. Прокоф’єва, у 2006 – асистентуру-стажування (клас професора Івка В.М.). У 2012 захистив кандидатську дисертацію за темою «Тенденції розвитку гітарного мистецтва 1970–2010 років» та одержав перемогу у Донецькому обласному конкурсі «Молодий вчений року». У 2017 закінчив докторантуру НМАУ імені П. І. Чайковського. З 2015 працює на кафедрі народних інструментів Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського. Сфера наукових інтересів – академічне гітарне мистецтво, сучасна гітарна музика.

Учасник численних міжнародних фестивалів і конференцій, автор монографії «Гітарне мистецтво ХХ століття як феномен творчості», а також понад 30-ти наукових публікацій, присвячених гітарній творчості Х. Родріго, М. Кастельнуово-Тедеско, А. Г. Абріля, К. Доменіконі, А. Жилардіно, Р. Д’єнса, О. Тансмана, Д. Богдановича та ін. Педагогічна діяльність Т. П. Іваннікова відбивається в перемогах його студентів (Самойлов І., Петрова Д., Бреславський Я., Гулай І.,Ткач Д.) у Всеукраїнських та Міжнародних гітарних конкурсах.