«Дотик янгола»

Саме для ІІІ Міжнародного інструментального конкурсу Євгена Станковича скульптор Віктор Кравцевич створив Головний приз конкурсу від Євгена Станковича «Дотик янгола», який є вищою нагородою конкурсу і отримує його єдиний найкращий виконавець за рішенням оргкомітету. Перший «Дотик янгола» отримала юна скрипалька з Києва Катерина Ващенко!

Для інформації. Окрім Головного призу, в кожній номінації окремо є нагорода Гран-Прі та спеціальні премії «За краще виконання твору Євгена Станковича» і «За краще виконання музики сучасного українського композитора». Ці нагороди маестро особисто вручає музикантам перед фінальним концертом лауреатів, який відбувається в Колонному залі ім. М. В. Лисенка Національної філармонії України.

Як завжди конкурс поділяється на 4 напрямки інструментального виконавства – фортепіано, струнні, народні, духові та ударні інструменти в номінаціях солісти, ансамблі, оркестри від 6 до 32 років. У номінаціях «фортепіано з оркестром» та «скрипка з оркестром» традиційно приймає участь Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України (художній керівник та диригент – Микола Лисенко).

Хочеться зауважити, що починаючи з цього конкурсу в номінацію «Гра з оркестром» долучається ще один інструмент – «віолончель з оркестром».

Колегія журі, яку очолює сам Євген Федорович, в 2015 році вже налічує 27 відомих виконавців, викладачів та титулованих діячів мистецтв.