Інтерв’ю з Катериною Ващенко

Молода, талановита скрипалька почала свій творчий шлях навчаючись в класі викладача Тетяни Щебликіної у Дитячий музичній школі №15. Наразі навчається на третьому курсі Київської муніципальної академії музики імені Р. Глієра в класі викладача Вадима Козіна. Катерина приймає участь у багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсах і є багаторазовою переможницею.

Катерино, Ви молода, талановита скрипалька та є Володаркою найвищої нагороди «Дотик Янгола» ІІІ Міжнародного інструментального конкурсу Євгена Станковича. Що для Вас означає перемога в Міжнародному інструментальному конкурсі Євгена Станковича?
– Для мене важливою є не тільки перемога, а й участь саме в цьому конкурсі. Вона багато мені дала як для скрипальки, це дуже великий досвід, особливо гра з оркестром. Мені здається, кожен виконавець мріє грати з оркестром. А також, досвід гри в різних концертних залах Києва, оскільки до кожного потрібно пристосуватися та знайомство з відомими музикантами, виконавцями.

Чи маєте Ви якісь власні секрети, які допомагають вдало виступити?
– Я гадаю ці секрети відомі усім музикантам: потрібно багато займатися, бути підготовленим та добре володіти програмою, але напередодні виступу важливо всі твори програвати повільно, берегти руки та відпочити.

Ви багато виступаєте, приймаєте участь в конкурсах?
– Нажаль, у період навчання та в час пандемії виступів майже немає в такому обсязі в якому б мені хотілося. Чесно кажучи, вже дуже кортить активно приймати участь у конкурсах та концертах.

Можливо Ви маєте якусь велику музичну мрію?
– Так, моя мрія це багато виступати та ознайомлювати слухачів з музикою минулих епох та з творами сучасних композиторів.

організовано за підтримки Українського Культурного Фонду