Інтерв’ю з Владиславом Кустовським

Владислав Кустовський

Лауреат міжнародних конкурсів, викладач кафедри загального та спеціалізованого фортепіано Національної музичної академії України імені Петра Ілліча Чайковського, член журі Міжнародного інструментального конкурсу Євгена Станковича.

Владислав Кустовський

Владислав Кустовський

Відомо, що Ви приймали участь у самому першому конкурсі Євгена Станковича, стали Володарем премії Євгена Станковича в номінації «камерні ансамблі», а зараз Ви вже – член журі конкурсу. Які спогади у Вас залишилися від участі в конкурсі, будучи на місці учасника?

– Це було багато років тому, але відчуття залишилися неймовірні. Я досі пам’ятаю, як грали і готували це Тріо. То було майже ексклюзивне виконання твору, на той час тільки декілька ансамблів грали його крім нас. Перший конкурс був досить нервовий, нас слухав сам маестро, голова журі Євген Станкович. Звісно, через призму років, можу сказати, що не все було погано, навпаки досить пристойно.

Ви йшли пліч о пліч з конкурсом всі роки. Як Ви можете охарактеризувати рівень професійності учасників?

– Рівень професійності завжди є дуже високий. Це конкурс в якому не приймають участь не майстри, навіть коли ми говоримо про дітей, які тільки починають свій творчий шлях – це вже майбутні митці та професіонали. Будемо сподіватися, що рівень буде залишатися високим, а може й зростатиме.

Бути членом журі, безумовно відповідально і складно. Як Ви вважаєте, якими якостями потрібно володіти, щоб стати переможцем Міжнародного інструментального конкурсу Євгена Станковича?

– Наполегливість, професійність та відданість цій справі, якою займаємося. Потрібно мати розуміння того, що приймати участь у конкурсі треба не завжди заради перемоги, так дійсно це важливо, однак перш за все участь в конкурсі – заради навичок та слухача. Треба бути самим собою, бо кожен митець виділяється своєю іскрою, яка притаманна тільки тій людині. Немає універсальної формули є індивідуальні риси для того, щоб бути найкращим.

організовано за підтримки Українського Культурного Фонду