ПОЛЬСЬКА МУЗИКА СТАЄ БЛИЖЧОЮ УКРАЇНЦЯМ

13 жовтня у стінах НМАУ імені П. І. Чайковського відбувся концерт польських піаністів, професорів музичних академій у містах Катовіце та Познань Йоанни Доманьської та Анджея Татарського. Дует відомий численними аудіо записами музики Кароля Шимановського – засновника польської композиторської школи ХХ століття, творча біографія якого тісно пов’язана з Україною. Серед останніх здобутків дуету Й. Доманьської та А. Татарського – інтерпретація фортепіанного перекладу балету «Гарнасі» («Розбійники») К. Шимановського, у паризькій прем’єрі якого (1936) головну роль виконував великий танцівник і балетмейстер українського походження Серж Лифар. Цей вельми складний з технічної точки зору, потужний за звучанням та життєрадісний твір і став центральним у концерті. Також прозвучали фортепіанні мініатюри Ф. Шопена, І. Я. Падеревського та К. Шимановського.

Фото Дмитра Полячка

Того ж дня Й. Доманьська та А. Татарський провели майстер-класи зі студентами нашої Академії – Світланою Шараповою (клас доц. О. Ринденко), Катериною Хомяковою (клас проф. Т. Рощиної) та Поліною Латун (клас проф. Ю. Кота). А ректор НМАУ ім. П. І. Чайковського проф. В. І. Рожок на урочистій зустрічі з гостями передав для ректорів музичних академій в Катовіцах та Познані рамкові угоди про співпрацю.

Фото Дмитра Полячка

Візит виконавців відбувся в рамках XV міжнародного музичного фестивалю «Осінь з музикою Кароля Шимановського» і став можливим завдяки допомозі Польського інституту в Києві та Консульського відділу Посольства Республіки Польща в Києві, очільники яких були присутніми на концерті.

Фото Дмитра Полячка
Фото Дмитра Полячка
Фото Дмитра Полячка
Фото Дмитра Полячка
Фото Дмитра Полячка
Фото Дмитра Полячка