Три Гран-прі!

З успіхом (наживо) в Києві пройшов IХ Міжнародний інструментальний конкурс Євгена Станковича.

Дуже очікуваним став конкурс цього року, бо не всім подобається смак дистанційних конкурсів, хоча до них вже звикли. Багато учасників наполегливо готувалися саме до конкурсу Станковича «живий звук», терпіли переноси, хвилювалися чи відбудеться. І нарешті… 

ТРИ ГРАН-ПРІ НЕЗВАЖАЮЧИ НА КАРАНТИН ТА «ДИСТАНЦІЙКУ»!

Блискучий 10-річний скрипаль Корній ШЕЛДУНОВ з Києва (викладач Богдана Півненко) заворожив виконанням П. Сарасате – Циганські наспіви та Ж. Масне – Роздуми. Нова зірка увійшла в небосхил скрипкового мистецтва України.

Про 15-річного акордеоніста Владислава ГРИЦУНА з Токмака (викладач Світлана Утєнкова) журі сказало, що за 9 конкурсів такого блискучого акордеоніста ще не було!
Я. Олексів – Let`s run in jazz, A. Spaccarotella – О. Хромов – Танго помсти

Після виступу 17-річної піаністки Соломії СОЛОМАНЮК зі Львова (викладач Наталія Грамотєєва) журі без обговорення одностайно винесли рішення – ГРАН-ПРІ! Саме так талановита дівчина виконанням Етюду-картини ор.39 №3 С. Рахманінова, Експромту М. Лисенка та Сарказмів №4, 5 С. Прокоф’єва видобула високу нагороду конкурсу Станковича.

Треба відзначити, що умови конкурсу змінилися і цього разу учасники пройшли спочатку відбірковий тур документів, потім 1 тур відеозаписів, на який були допущені тільки лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів, в Київ на 2 тур приїхали НАЙКРАЩІ!

Знову скасовані номінації «гра з оркестром» та «оркестри» через карантинні обмеження.

Всього в конкурсі виступили 120 солістів та 11 ансамблів з Вінниці, Харкова, Одеси, Львова, Чернігова, Кременчуга, Білої Церкви, Мирнограда, Маріуполя, Полтави, Хмельницького, Дніпра та багато інших міст України.  З них прийняли участь 45 солістів в конкурсі фортепіанного мистецтва, 25 в конкурсі струнних інструментів, 24 соліста в конкурсі духових інструментів, 16 в народних інструментах та ансамблі різних складів.

Іноземні учасники звернулись до Оргкомітету про організацію дистанційного формату конкурсу СТАНКОВИЧА і організатори пішли на зустріч.

Члени журі відзначили високий рівень конкурсу та підкреслили, що не зважаючи ні на що,  учасники за цей рік розігралися і знову насолоджуються виступами на сцені.

Євген Станкович радо привітав учасників конкурсу, виразив гордість, що в такий надзвичайно складний момент для суспільства мистецтво живе і розвивається, бо творять його молоді музиканти.

І лауреати змагалися з лауреатами!