«Вічна молодість душі та ювілей в квадраті»

Анатолій Баженов

Анатолій Баженов святкує 75-річний ювілей та 50 років творчого пориву з Квартетом ім. Миколи Лисенка.

Скрипка, музика, концерти, записи, прем’єри, родина, студенти, конкурси, майстер класи… кожен день і все життя. А в далекому 1970 році молодий скрипаль стає Першою скрипкою легендарного Квартету ім. Миколи Лисенка. І вже більше 50 років репетиції, гастролі, нові твори, нові зали і все, як у артиста, 50 років, як один день. Енергійний, пунктуальний, закоханий у музику. І весь час посміхається, жартує. Навколо нього завжди збираються люди, які закохані в його талант.

Анатолій Баженов

Анатолій Іванович Баженов за своє творче життя отримав вищі державні нагороди, серед яких: народний артист УРСР, лауреат Державної премії ім. Тараса Шевченка, а також ордена «За заслуги» II і III ступеня за значний внесок у розвиток національної культури і мистецтва.

Соліст Національного будинку камерної та органної музики України, Перша скрипка Квартету ім. Миколи Лисенка, професор Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського та Дніпропетровської консерваторії ім. М.Глінки, Голова журі численних конкурсів в Україні та за її межами. Численні записи в фондах Українського радіо, компакт-диски у співпраці з фірмами «JRC», «Мелодія», «Amati» і «ETCETERA», більше 3000 камерних і сольних концертів у східній та західній півкулі. Важко перелічити скільки за більше, ніж 50 років творчої діяльності скрипаль підготував світових прем’єр творів українських, європейських та американських композиторів.

Українські композитори Ігор Шамо, Іван Карабиць, Юрій Іщенко, Аркадій Філіпенко, Валентин Сільвестров, Євген Станкович та інші присвятили свої твори солісту Баженову, дуету та Квартету ім. Миколи Лисенка.

Анатолій Баженов – незмінний голова журі в номінації «струнні інструменти» на всіх восьми проведених Міжнародних інстументальних конкурсах Євгена Станковича.
Народившись в 1945 році у місті Дніпропетровську, молодий музикант виховувався в творчій родині. Першим вчителем Анатолія був професор Матвій Лібермана. Після закінчення Московської державної консерваторії ім. П. І. Чайковського у класі професора Бориса Бєлєнького переїжджає до Києва, вступає в аспірантуру до професора Олега Криси та успішно її закінчує. А з 1983 року за запрошенням Богодара Которовича Анатолій Баженов розпочинає працювати на кафедрі скрипки Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського.

Після переїзду до Києва, у Анатолія Баженова та його дружини, піаністки, творчого партнера, заслуженого діяча мистецтв України та заслуженої артистки Дагестану Наїди Магомедбекової народився син Олександр, який пішов по стопах батька, став скрипалем, закінчив Московську консерваторію і нині працює в Німеччині 1 скрипка PROMETEUS QURTET, дочка Катерина – піаністка, заслужена артистка України, солістка Національного будинку органної та камерної музики України, концертмейстер і доцент Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського.

організовано за підтримки Українського Культурного Фонду