ДТРК Культура

18 жовтня 2012 року виповнилося десять років, як відповідно до доручення Президента України від 07.03.2001 р., № 1-14/277 Держкомтелерадіо України заснував Державну телерадіокомпанію «Культура». Становлення телекомпанії відбувалося в приміщеннях, орендованих нею на Студії «Укртелефільм», за адресою: м. Київ, вул. О.Туманяна, 15.

Процес формування творчо-виробничих підрозділів, необхідних для повноцінної роботи телеканалу, розпочався з одночасним утворенням технічних цехів та їх оснащенням.

За короткий час телекомпанія не тільки спромоглася забезпечити якісне виготовлення різноманітних за видами та жанрами оригінальних телепрограм, а й оперативно збільшила обсяги їх виробництва до потреб щоденного цілодобового мовлення.

З огляду на концептуальну сутність телеканалу та його виняткову програмну своєрідність новостворена телерадіокомпанія уже в перші роки свого ефірного мовлення здобула прихильну увагу вітчизняних глядачів. А згодом, освоївши окремий супутниковий телеканал, ДТРК «Культура» значно розширила свою глядацьку аудиторію. ЇЇ програми нині доступні й для закордонних співвітчизників, чий інтерес до телеканалу зростає. Але упродовж останніх п’яти років телекомпанія системно розробляє культурологічну тематику, наповнюючи український інформаційно-культурний простір національним ефірним продуктом, який не тільки узагальнює культурний досвід України з усіма складовими культурного процесу, а й подає його, той багатогалузевий культурний процес, як своєрідну сучасну аудіовізуальну енциклопедію головних культурних явищ українського народу, унікальних історичних досягнень його культури та мистецтва, популяризуючи при тому знакові національні з’яви та славетні імена, представлені на телевізійному екрані в художньому різноманітті видів і жанрів. Це, насамперед, фільми-портрети про сучасних відомих художників, письменників, філософів, акторів театру і кіно.

Безліч високомистецьких програм телеканал присвятив видатним історичним, науковим та культурним діячам нації, які були фундаторами головних подій суспільного життя, які торували шлях народу до його історичної перспективи.

Завдяки самовідданій праці талановитого корпусу творчих працівників телекомпанії, – сценаристів, режисерів, операторів, журналістів – українська культура щоденно накопичує безцінний візуальний матеріал про нашого сучасника, чий унікальний талант, як зримий документ епохи, осмислений на екрані у форматі телевізійного твору, є цікавий не тільки нинішньому, але й буде доступний прийдешнім поколінням українців.

Нині колектив телеканалу активно розробляє нові проекти, в реалізації яких дедалі вагомішою має бути авторська участь відомих українських істориків, письменників, філософів та культурних діячів.

Новий етап в розбудові та модернізації телерадіокомпанії передбачений концепцією діяльності та розвитку Державної телерадіокомпанії «Культура», схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 4 липня 2012 року, № 436-р. Обумовлені Концепцією завдання колектив ДТРК «Культура» усвідомлено сприйняв я реальну програму активізації діяльності телерадіокомпанії, спрямовану на виконання усіх положень цього історичного документу.