Академічний студентський хор “ANIMA” (Київ)

Київського національного університету культури і мистецтв “ANIMA”

Викладач – Наталія Кречко

 

Академічний хор студентів КНУКіМ, що з 2005 року відомий під назвою «ANIMA» (в перекладі з латинської мови – душа) є окрасою та гордістю факультету музичного мистецтва. Він існує з моменту створення інституту культури і мистецтв у 1968 році (нині Київський національний університет культури і мистецтв) як творча лабораторія диригентів – хормейстерів та концертуючий хоровий колектив. Довгий час колектив очолював чудовий майстер хорової справи Заслужений діяч мистецтв України, професор А. Ц. Мархлевський; з 1991 року хором керував відомий хормейстер Заслужений діяч мистецтв України, професор Д. В. Радик. З 2005 року хор очолює лауреат міжнародних конкурсів, Заслужена артистка України, професор Наталія Михайлівна Кречко; хормейстери – лауреат міжнародних конкурсів, старший викладач Назар Олександрович Якобенчук та старший викладач Олена Юріївна Грицюк.

Хор є постійним учасником Міжнародних та Всеукраїнських музичних та хорових фестивалів серед яких: «Золотоверхий Київ»(2008 рік); «Київ Музик Фест» (2011,2013,2016 рр.); Міжнародний фестиваль гітарної музики «Київ – 2012 рік»; Торрев’єха, Іспанія «59-й Міжнародний хоровий фестиваль «Поліфонії та Хабанер» (2013 рік); «Прем’єри сезону» (2008, 2010, 2012, 2013, 2015, 2016 рр.); «Пасхальна асамблея» (2012, 2014 рр.)

Хоровий колектив активно пропагує зразки класичної музики це і «Пасхальна ораторія» Й.C. Баха і «Dixit Dominus» Г. Ф. Генделя, Ф. Шуберт «Месса № 2» та твори сучасних композиторів, зокрема і ті, які виконуються в Україні вперше. Це твори Я. Неске, Е. Марріконе, А. П’яцоли, М. Кастельнуово-Тедеско, В. Сільвестрова, Є. Станковича, Л. Дичко, В. Степурка, В. Польової.

Високий професійний рівень хору підтверджують багато разів отримані звання лауреата Міжнародних та Всеукраїнського конкурсів:

За останнє десятиріччя це:

 • XXVI Міжнародний фестиваль Церковної музики «Хайнувка-2007», Польща (2007, ІІ премія);
 • XXX Міжнародний конкурс хорових колективів ім. Георгія Димитрова, Болгарія (2008, ІІ премія та Спеціальна нагорода «Кращий диригент» керівнику хору – Наталії Кречко);
 • XIV Міжнародний конкурс хорових колективів м.Невшатель, Швейцарія (2012, спеціальна премія журі «За краще виконання та інтерпретацію національної програми»);
 • м. Ясси, Румунія (2016 р., ІІ премія) Міжнародний Конкурс ім. Георгіу Музическу.

Академічний хор студентів факультету музичного мистецтва «ANIMA» має численні грамоти, подяки та нагороди; серед яких:

 • «Диплом» рейтингу «Золота Фортуна» (2007);
 • «Почесна грамота» Митрополита Київського і всієї України. Предстоятеля Української Православної церкви Володимира (2010);
 • «Подяка» за участь у Хоровій асамблеї української духовної музики (2012).

А також записи:

 • В 2007 році було випущено компакт-диск «ANIMA», в який ввійшли композиції українських авторів від XVIII ст. до сьогодення.
 • Виступ хору на XXVI Міжнародному фестивалі Церковної музики «Хайнувка-2007» ввійшов в збірку компакт-диску кращих виступів хорових колективів конкурсу і був випущений в 2007 році в Польщі.
 • В 2011 році Національною спілкою композиторів України випущено компакт-диск виступу хору «ANIMA» на XXII міжнародному фестивалі «Київ Музик Фест»
 • В 2016 році випущено компакт-диск в рамках проекту «Антологія хорових творів на слова Т. Г. Шевченка», в якому, крім хору «ANIMA», залучено багато інших професійних хорових колективів України.