Людмила Довгань

Людмила ДовганьЛюдмила Довгань – професор кафедри сольного співу Одеської державної музичної академії ім. А.В. Нежданової (з 1998 р.) та Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського (з 2014 р.), народна артистка України, заслужена артистка  Російської Федерації, нагороджена орденами  княгині Ольги ІІ і ІІІ ступеня, Почесною відзнакою Міністерства культури  і мистецтв України  «За досягнення  в розвитку культури і мистецтв України», провідний майстер Одеської обласної філармонії.

Закінчила Одеську державну консерваторію ім. А.В.Нежданової в 1979 році.

З 1971 по 1985 рік працювала в Одеському державному академічному театрі опери і балету. Головні партії: Наталка в опері М.Лисенка “Наталка-Полтавка”, Оксана в опері С. Гулака-Артемовського “Запорожець за Дунаєм”, Тетяна в опері П.Чайковського “Євгеній Онєгін”, Іоланта в опері П.Чайковського “Іоланта”, Ліза в опері П.Чайковського “Пікова дама”, Ема в опері М. Мусоргського “Хованщина”, Тоска в опері Дж.Пуччіні “Тоска”, Аїда в опері Дж.Верді “Аїда”, Мімі в опері Дж.Пуччіні “Богема”, Неда в опері Дж.Леонковалло “Паяци” та інші.

Лауреат Республіканського конкурсу ім. М.В.Лисенка (1978 рік), дипломант Всесоюзного конкурсу ім. М.І.Глінки (1979), дипломант Міжнародного конкурсу ім. Еркеля (1982).

В зв’язку з переводами чоловіка-військовослужбовця працювала провідною солісткою-вокалісткою Київського державного дитячого музичного театру, Читинської обласної філармонії, Бурятського академічного театру опери і балету, Московської обласної філармонії, Московського музичного театру імені К.С. Станіславського і В.І. Немировича-Данченка, де з великим успіхом співала сопранові партії оперного і концертного репертуарів.

З 1981 року член Національної Всеукраїнської музичної спілки.

Людмила Михайлівна Довгань є однією з провідних майстрів виконавського музичного мистецтва України. Співачкою створено більш як 50 сольних концертних програм, в її репертуарі понад 600 окремих арій з опер і оперет, романсів та пісень, творів українських, російських та західних композиторів, шедеври української класичної і народної вокальної музики. Її творчі сольні концертні програми отримали широке визнання у нашій країні та поза її межами, в яких вона активно пропагує українське національне мистецтво.

Людмила Довгань веде велику благодійну діяльність. Член Попечительської Ради програм Українського фонду культури «Нові імена України».

Працює у складі журі Міжнародних і Всеукраїнських конкурсів.

Людмила Довгань – фахівець високої кваліфікації, гармонійно поєднує педагогічну, виконавську та науково-методичну діяльність. Має 25 одноосібних публікацій, з них 15 наукових та 10 навчально-методичного характеру.

За час роботи в Одеській державній музичній академії ім. А.В.Нежданової 7 вихованців Л.М. Довгань стали  лауреатами міжнародних та вітчизняних мистецьких  конкурсів.