Максим Олегович Тимошенко

Максим Олегович Тимошенко

Ректор Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, український громадський діяч і науковець-культуролог, президент Міжнародної суспільно-патріотичної фундації «Дні України»; президент екологічної національної організації «Зелений Хрест» («Green Cross» Ukraine) в Україні, член Ради директорів Міжнародного Зеленого Хреста, доктор філософії, професор, заслужений діяч мистецтв України.

У 1990 році закінчив Київську середню спеціалізовану музичну школу-інтернат імені М.В. Лисенка. У 1991 році вступив до Київського державного театрального інституту (тепер – Київський національний університет театру, кіно і телебачення) імені І.К. Карпенка-Карого. У 1994 році став студентом Київського державного економічного університету (тепер – Київський національний економічний університет імені В.П. Гетьмана). У 1996 році отримав кваліфікацію магістра (МВА). У 2012 році здобув другу вищу освіту в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв. У 2012 році захистив дисертацію та отримав науковий ступінь доктора філософії. У 2013 році був обраний дійсним членом Української технологічної академії (відділення «Екологія») з присвоєнням звання академіка. З 2014 року – професор кафедри культурології та інноваційних культурно-мистецьких проектів у НАККіМ. Від 2014 року – дійсний член Української академії наук.

Максим Тимошенко – автор понад 20 публікацій в академічних збірниках і періодиці. Зокрема, це провідні видання з культурології, затверджені ВАК України: «Культура і сучасність», «Актуальні проблеми теорії, історії та практики художньої культури», «Вісник Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв» (нині «Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв»). Є співавтором 5-томної «Української етнокультурологічної енциклопедії» (2013), «Української енциклопедії етномистецтвознавства і етнокультурології» (2014) в 5-ти томах. Це єдині в Україні академічні енциклопедичні видання з культурології. Автор підручника для вищих навчальних закладів «Міжнародні гуманітарні стратегії: теорія і практика», затвердженого Міністерством освіти і науки України.

З 13 листопада 2018 року – ректор Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського.