Ришард Жолдзевскій

Рышард Жолдзевский

Рышард Жолдзевский

Ришард Жолдзевскій вивчав гру на саксофоні у професора Крістіана Роулінгера в бернській Консерваторії музики і театру в Швейцарії. Він удосконалив навички гри на цьому інструменті, працюючи з такими видатними саксофоністами, як Джон-Едвард Келлі, Іван Рот і Маркус Вайс.

Він отримав ступінь доктора музичного мистецтва під керівництвом професора Мечислава Стахура в Академії музики ім. Кароля Ліпінського у Вроцлаві. Як соліст він співпрацював з численними оркестрами, виступав у престижних філармонійних і концертних залах Європи.

Він виконував найзнаменитіші музичні твори для класичного саксофону, а також сучасні інноваційні композиції, в тому числі твори 21-го століття, багато хто з них в якості прем’єра.

Мав честь грати під керівництвом таких диригентів, як Маріуш Блащік, Петер Етвос, Володимир Кіраджіев, Роберт Курдибача, Валерій Матюхін, Вієстурс Озолс, Клеменс Шульдт, Станіслав Скровачевскій і Каспар Цандер. Неодноразово виступав в Австрії, Бельгії, Франції, Нідерландах, Німеччині, Швейцарії, Латвії, Словаччини, України та Італії.

Протягом багатьох років своєї творчої кар’єри Ришард Жолдзевскій співпрацював з видатними композиторами, такими як Андреа Чоллані, Евальдс Даугуліс, Генрі Келдер, Карлос Міханс, Володимир Рунчак, Ігор Щербаков і Брайан Уїлсон, а також виконував твори композиторів з Нідерландів, Литви, Латвії, Польщі і США.

У 2013 році під час 23-го Міжнародного фестивалю сучасної музики в Києві він виконав твір Володимира Рунчака Концерт для саксофона і оркестру з Київським філармонічним оркестром. У 2015 році відбулася європейська прем’єра Концерту Ервіна Дресселя, спочатку з Вроцлавським оркестром, а потім з Нижньосилезькою філармонією.

Співпрацює з Вроцлавської оперою, брав участь у записі музичних творів для радіо і телебачення в Польщі, Швейцарії, Латвії та Україні. Записав сольний альбом Colours of Saxophone для продюсерів DUX Record і Halfway Reflections для Wratislavia Productions.

Крім художньої діяльності, Ришард Жолдзевскій також веде активну науково-педагогічну діяльність. Він працює в якості доцента в Академії музики ім. Кароля Ліпінського у Вроцлаві, де він веде клас класичного саксофону та викладає камерну музику.