Івко Валерій

Івко Валерій МикитовичІвко Валерій Микитович (18.08.1941, Запоріжжя). Видатний виконавець на домрі, композитор, диригент, педагог. Член Національної спілки композиторів України,  лауреат республіканського конкурсу, заслужений артист України,  лауреат премії iменi С. С. Прокоф’єва, професор.

Закінчив Одеську державну консерваторiю  по класу домри професора В. В. Касьянова  та аспірантуру при Київській державній консерваторії під керівництвом професора М. М. Геліса. До 2014 року – завідувач кафедри струнно-щипкових інструментів Донецької  державної  музичної академії іменi С. С. Прокоф’єва, з 2015 року – професор НМАУ іменi П. І. Чайковського.

Домрист-віртуоз, репертуар якого складають твори переважно академічної орієнтації, Валерiй Iвко здійснив численні гастрольні поїздки по  Україні, до країн СНД, Польщі, Німеччини, Голандії, Австрії, де виступав як із сольними програмами, так і з симфонічними оркестрами. Артист має понад 50 фондових записів, три компакт-диски.

В. М. Iвко виховав близько 150 фахівців, серед яких – відомі виконавці на домрі і гітарі, переможці міжнародних та Всеукраїнських конкурсів (понад 100 лауреатських звань). Заснований та очолюваний ним камерний оркестр віртуозів «Лик домер» широко визнаний в Україні та за кордоном.

Валерiй Івко є автором   науково-методичних досліджень з теорії виконавства на домрi. Його композиторський доробок позначений широтою жанрового дiапазону, а твори для української домри значною мiрою збагатили   домровий репертуар вiтчизняних виконавцiв,  що сприяло виведенню інструмента на якісно новий академічний рівень.

Основні твори: Симфонія, три Концерти для домри з оркестром, Соната для двох домр, Сюїта для домри і гітари, інструментальні, вокальні, оркестрові п’єси.