2013 рік. Історія ІІ Міжнародний інструментальний конкурс Євгена Станковича

ІІ Міжнародний інструментальний конкурс Євгена Станковича під патронатом Євгена Федоровича Станковича пройшов на весні з великим успіхом. Учасниками турніру стали більше п’яти сотень виконавців із України, Росії, Білорусі, країн Балтії, Китаю, Південної Кореї. Широка амплітуда вікових груп (молодша – до 18-ти років із чотирьох вікових категорій, і старша – від 19 до 32 років) ще раз підкреслюють демократичний підхід організаторів до виконавського контингенту й зараз. Успішно апробований на першому, дебютному конкурсі, склад журі в основному залишився незмінним.

Родзинкою конкурсу стала нова номінація «Струнні з оркестром» для солістів скрипалів та віолончелістів, яку супроводжував Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України, на чолі з художнім керівником та диригентом – заслуженим діячем мистецтв України Миколою Лисенком.

Що стосується мети, то цей великий мистецький проект одночасно ставить й успішно розв’язує багато стратегічних завдань. Це і заохочення юних музикантів до оволодіння виконавською майстерністю і знайомство конкурсантів із сучасною академічною музикою українських композиторів, надання значній масі талановитої молоді унікальної можливості до безпосереднього спілкування із видатним класиком сучасності Євгеном Станковичем. Та насамперед — це виховання майбутньої творчої еліти України.

організовано за підтримки Українського Культурного Фонду