Академічний камерний хор ім. Д. Бортнянського

хор Д. Бортнянського

Художный керівник та головний диригент, лауреат Всеукраїнських конкурсів – Іван Богданов.

Академічний камерний хор ім. Д. Бортнянського було створено в 1996 році. Академічний камерний хор пропагує та поширює українську культуру в Німеччині, Польщі, Угорщині, Болгарії та є постійним учасником партнерських відносин з містом-побратимом Меммінгемом (Німеччина).

За своє творче життя колектив здобував «Гран Прі» на Міжнародному конкурсі «Ялта-Вікторія 2001», на «ІІ Міжнародному конкурсі вокальних ансамблів імені Дмитра Бортянського» (Київ, 2011 р.), став лауреатом Міжнародних хорових фестивалів: «Мрія-1999» (м. Львів), «Передзвін-2000» (м. Івано-Франківськ), «Карміна-2000» (м. Глівіце, Польща), «Хайнувка-2013» (м. Бєлосток, Польща).

В 2012 році академічним камерним хором ім. Д. Бортнянського було записано та випущено СD «35 хорових концертів Д. Бортнянського». Слід зазначити, що даний реліз є єдиним подібним виданням в Україні. В 2014 році брали участь в міжнародному проекті «The sound of Europe II» разом з  хоровими колективами з Польщі, Грузії, Угорщини, Болгарії, Арменії, Молдови та України.

Академічний камерний хор ім. Д. Бортнянського активно займається просвітницькою діяльністю та музичним вихованням підростаючого покоління. Створена художня програма для учнів загальноосвітніх шкіл «Скарбниці духовності», яка була реалізована протягом 2015 року. В 2013 році відкрито студію «Концертний хор хлопчиків», який приймає активну участь в творчому житті м. Чернігова, області, заходах з нагоди 25-річчя Незалежності України, у 7 Міжнародній пасхальній асамблеї (м. Київ) та ін.

На сьогодні репертуар хору налічує більше 400 хорових творів українських та зарубіжних композиторів, зокрема таких як Д.Бортнянський, М.Березовський, А.Ведель, М.Леонтович, Л.Ревуцький, К.Стеценко, Б.Лятошинський, Л. Дичко, Дж. Палестріна, В.Моцарт, Л.Бетховен, Й.Бах, А.Вівальді, С.Рахманінов, П.Чайковський, Й.Брамс, Г.Свірідов, С.Танєєв, К.Орф, та ін..