Історія конкурсу Євгена Станковича

I Міжнародний інструментальний конкурс Євгена Станковича проходив в місті Києві з 22 по 29 квітня 2012 року. Як згадує президент благодійного фонду VIVAT-ART, який є засновником та організатором конкурсу, Світлана Сухомлинова ­­– це було неймовірно! Близько 600 учасників. Солісти, ансамблі, оркестри. Від молодшої групи А, учасникам котрої ще не виповнилося й 6 років, до старшої групи F від 19 до 32 років. Не зважаючи на те, що конкурс проходив у Києві, лише 20% конкурсантів були місцевими, більша частина учасників прибула до столиці з різних регіонів України та інших країн.

Прослуховування конкурсних виступів проходили в декількох залах одночасно. Зокрема у залах Національної спілки композиторів України, Київській дитячій академії мистецтв (нині частині муніципального закладу вищої освіти «Київська Академія мистецтв»), Палацу дітей та юнацтва Печерського району міста Києва та Ліцею міжнародних відносин № 51. Також, у категорії «Гра з оркестром» проводились виступи конкурсантів у супроводі симфонічного оркестру. Ці виступи йшли у супроводі Державного Академічного естрадно-симфонічного оркестру України (нині відомий як – Kyiv Symphony Orchestra) під керівництвом видатного українського диригента – Миколи Лисенка, праправнука класика української музики, композитора Миколи Віталійовича Лисенка та Національного президентського оркестру під керівництвом Максима Кузіна.

Окремо треба зауважити склад журі.

До нього входило багато високопрофесійних представників музичної громади України, а також представники інших держав. Головою журі конкурсу був сам маестро – Євген Федорович Станкович. Співголовою якому був Дмитро Остапенко, генеральний директор Національної філармонії України. У свою чергу колегію журі очолювали відомі та визнані музиканти, такі як: Михайло Чембержі (академік Академії мистецтв, композитор, засновник та ректор Київської дитячої академії мистецтв), Анатолій Баженов (скрипаль, професор, заслужений артист України, перша скрипка Національного квартету імені М. Лисенка), Галина Некрасова (піаністка, завідуюча кафедрою камерного ансамблю Білоруської державної музичної академії), Миколай Кононов (гобоїст, доцент Національної академії музики України імені П.І. Чайковського, соліст оркестру Національної опери України) та Юрій Алексік (балалаєчник, професор Національної академії музики України імені П.І. Чайковського).

Заключний концерт I Міжнародного інструментального конкурсу імені Є. Станковича відбувся у залі Національної спілки композиторів України. У ньому прийняли участь лауреати 1 премії конкурсу.

Після закінчення конкурсу маестро Станкович казав: «Хочу подякувати керівництву Благодійного фонду «VIVAT ART», особисто Світлану Сухомлинову та Володимира Соболєва, ідеєю котрих було заснувати такий конкурс та дати йому моє скромне ім’я. Ви знаєте, ми навіть не очікували, що буде так багато бажаючих приїхати до Києва та прийняти участь у конкурсі. Планується що конкурс стане щорічним, а я буду піклуватись про нього…».

На цей час ведеться підготовка до проведення IX Міжнародного інструментального конкурсу Євгена Станковича.

організовано за підтримки Українського Культурного Фонду