Конкурс Лауреатів у незвичних умовах

VIII Міжнародний інструментальний конкурс Євгена Станковича відбувся попри пандемію. Проте карантин вніс свої корективи, за вирішенням оргкомітету, конкурс був перенесений. Зазвичай творчі змагання проходять навесні, однак в 2020 році відбувся восени. Три дні музиканти демонстрували свою майстерність.

– Це був конкурс лауреатів, – підкреслила Світлана Сухомлинова, президент  Міжнародного благодійного фонду «ВІВАТ АРТ», – рівень учасників був дуже високий, але відчувалось, що конкурсанти  дуже хвилювалися, бо фактично з березня не мали можливості повноцінно готуватися, бо їм прийшлося багато часу займатися самостійно, щоб не втрачати форму і спілкуватися з педагогами онлайн. 

У восьмому конкурсі були внесені зміни до номінацій, а саме виключені  ті, які збирають багато людей одночасно – гра з оркестром, великі ансамблі та оркестри. Тому змагалися виключно тільки Солісти, Фортепіанні та Камерні ансамблі.

Були розроблені спеціальні правила проведення конкурсу та безпрецедентні заходи безпеки задля запобігання поширенню інфекції COVID-19 під час проведення прослуховувань. Відбувався суворий регламент перебування кількості учасників в репетиційних приміщеннях та концертних залах, температурний скринінг та дезінфекція приміщення, дистанціювання, забезпечення учасників масками…

Нагадаю, за умовами конкурсу І тур пройшов за відбором документів і на ІІ тур були допущені тільки лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Тому сміливо можна назвати VIІI Конкурс Станковича конкурсом лауреатів.

Євген Станкович привітав учасників, викладачів, батьків, побажав здоров’я, наснаги та удачі. Він вважає, що всі ті, хто в такий надзвичайно складний момент для суспільства продовжує займатися мистецтвом, творити музику є Герої України.

Засновником і організатором Конкурсу Євгена Станковича є  Міжнародний благодійний  фонд «ВІВАТ АРТ», Національна спілка композиторів України, Національний комітет музичної Ради/ЮНЕСКО, за підтримкою Департамента культури Київської міської державної адміністрації та сприянні Міністерства культури України.

організовано за підтримки Українського Культурного Фонду