Леся Олійник, Генеральний секретар Національного комітету Міжнародної Музичної Ради (ІМС)

Леся Олійник

     Десятилітня історія Міжнародного інструментального конкурсу імені Євгена Станковича складає невід’ємну частину музичної культури України ХХІ століття, вкотре підтверджуючи музичну обдарованість українського народу та неперервність його традицій. Понад п’ятсот учасників ‒ від найменших до найстарших збирались щороку з усіх регіонів України, а до них долучалась творча молодь з Польщі, Канади, Німеччини, Вірменії, Білорусі, Литви, В’єтнаму, Південної Кореї, Китаю, США, Іспанії, Нідерландів, Туреччини, Ірану, Сирії.

     Номінації Конкурсу презентують усю палітру професійної музичної освіти сучасної України в царині виконавства: ‒ від гри на академічних і народних інструментах до ансамблевого і оркестрового. Історично високий рівень музичного виховання України щоразу підтверджувало поважне журі ‒ 45 провідних діячів мистецтва.

     Про музичну обдарованість дітей і молоді свідчить й велика кількість отриманих премій і нагород. Звісно, найвищою з них є для учасників особиста відзнака Євгена Станковича, ім’я якого має честь носити Конкурс. Тендітна бронзова статуетка «Дотик янгола», отримана з рук видатного композитора сприймається, як символ визнання та його сподівання і віри в успішне майбуття музичної культури.   

     Адже саме для цього й заснований Конкурс, саме для цього збирають його пасіонарні організатори дітей і молодь з усієї України та інших країн світу. І ніякі епідемічні та інші виклики не спинять ходу цього прекрасного музичного форуму, спрямованого на творчий розвиток наступних поколінь. 

 

Генеральний секретар Національного комітету                           Леся Олійник

Міжнародної Музичної Ради (ІМС)

організовано за підтримки Українського Культурного Фонду