МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ КОНОНОВ – Голова журі номінації «духові та ударні інструменти»

В цьому році святкує ювілей незмінний Голова журі номінації «духові та ударні інструменти» Міжнародного інструментального конкурсу Євгена Станковича заслужений артист України, доцент кафедри дерев’яно-духових та ударних інструментів  Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, багато років соліст оркестру Національного театру опери та балету ім. Т. Шевченка МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ КОНОНОВ. 

Народився музикант 2 квітня 1945 року в місті Тульчин, Вінницької області. Професійну музичну освіту отримав у Вінницькому музичному училищі в класі Юрія Іларіонова, яке закінчив в 1966 році. А в 1974 році закінчив Одеську консерваторію ім. А. Нежданової в класі Миколи Генарі.

Перші роки роботи в Одеській обласній філармонії (1967-1983) стали незабутньою історією спілкування та дружби концертмейстера групи гобоїв з видатними солістами, виконавцями світового рівня Давідом Ойстрахом, Емілем Гілельсом, Михайлом Вайманом, Леонідом Коганом, Мстиславом Ростроповичем, Олегом Крисою, Тетяною Ніколаєвою, Валерієм Клімов, Павлом Серебряковим, Євгеном Могилевським під керівництвом видатних диригентів, зокрема: Натана Рахліна, Арвида Янсонса, Г. Мітчела, І. Віллерта, Юрія Алієва, Стефана Турчака, Олексія Рябова та багатьох інших. В цей же період життя, митець концертує, як соліст-гобоїст в репертуарі якого були твори від епохи бароко до сучасних.

В 1977 році М. Кононов створює ансамбль старовинної музики «Пастораль». В складі: флейта, гобой, скрипка, віолончель та фортепіано (клавесин). Колективом було виконано велику кількість творів світової та української класики, більшість перекладів зроблено самим засновником. Ансамблем «Пастораль» вперше в Україні виконана Симфонія C-dur М. Березовського, яка була віднайдена в колекції графа Розумовського в Італії російським музикантом і передана для виконання колективу. Особливої уваги заслуговують концерти присвячені 300-річчю від дня народження Й. Баха, 320-ти річчю А. Вівальді, 325-річчю Г. Генделя, 330-річчю Г. Телемана, які пройшли на високій емоційній ноті та з великим захопленням публіки.

З 1984 по 2012 рік блискучий виконавець – соліст оркестру Національної опери та балету ім. Т. Шевченка.  А з 1990 року розпочав педагогічну діяльність викладача класу гобоя та камерного ансамблю в НМАУ ім. П. Чайковського на кафедрі дерев’яних-духових та ударних інструментів. Використовуючи свій великий досвід музичного виконавства, та застосовуючи свою методику навчання гри на гобої Миколі Миколайовичу вдається виховати своїх учнів високопрофесійними віртуозами, які в подальшому працюють в провідних оркестрах України і світу, сольно гастролюють, викладають у вищих навчальних закладах. Студенти маестро перемагають на всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

Як шанований викладач провідного вищого музичного навчального закладу України, М. Кононов ділиться своїм досвідом та знаннями з фахівцями-музикантами на науково-практичних конференціях, проводячи майстер-класи, пишучи наукові статті, напрацювавши методичні розробки, зробивши велику кількість обробок та аранжувань музичних творів для гобоя та ансамблів (які знаходяться в приватній домашній бібліотеці виконавця та  бібліотеці НМАУ ім. П. Чайковського).

Сучасні українські композитори присвятили виконавцю Миколі Кононову такі твори: Л. Саксонський «Варіації для гобоя та камерного оркестру», В. Кирейко «Варіації для гобоя та камерного оркестру» та «Вокаліз для гобоя та фортепіано», О. Костін «Пригоди бравого гобоїста» для гобоя, скрипки, альта, віолончелі та клавесина і «Романс» для англійського ріжка та фортепіано, Р. Свірський «Канцона» для гобоя та фортепіано.

організовано за підтримки Українського Культурного Фонду