Переможці – всі!

У Києві з великим успіхом відбувся VII Bortniansky International Competition

Цьогоріч — це перший конкурс інструментальної музики, в якому свою виконавську віртуозність демонстрували не тільки діти та молодь, а й викладачі.

— Треба відзначити, що, за умовами Bortniansky International Competition, перший тур пройшов за відбором документів, і на другий тур були допущені тільки лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Тому сміливо називаємо Bortniansky International Competition конкурсом лауреатів, — каже Світлана СУХОМЛИНОВА, президент благодійного фонду «ВІВАТ АРТ». — Були представлені мистецьки школи України, Білорусі, США, 10-річки Одеси, Львова, Харкова, Києва та ВНЗ Польщі, України, Німеччини (це 100 солістів та 22     ансамблі, які виступали у таких номінаціях: солісти, фортепіанні та камерні ансамблі, ансамблі великих складів).

Максим Тимошенко, голова журі, ректор Національної музичної академії України, відзначив високий рівень конкурсу та необхідність таких проєктів для розвитку мистецтва. І наголосив, що лауреати у майбутньому стануть студентами НМАУ.

Одною з особливостей Конкурсу ім. Д. Бортнянського стало те, що свою виконавську майстерність демонстрували не тільки юні таланти, а й  викладачі (тобто це було творче змагання без вікових обмежень).

— Неперевершеними були виступи конкурсу духових інструментів. Перші премії вибороли Анна Проліско — флейта (Білорусь) — та Юань Куань — саксофон (Китай), які змагалися у старішій групі Е; саксофоністи з Польщі, китайські студенти та українські виконавці заворожували слухачів блискучими виступами,   — зазначила С. Сухомлинова. — Овації викликали виступи квартету саксофоністів КССМШ ім. Лисенка та квартету духових інструментів Київського університету імені Бориса Грінченка, які вразили співучістю та професіоналізмом. Саме в цьому конкурсі журі присудило найвищу нагороду — Гран-прі. Його отримала учениця Київської десятирічки Валерія Макарова — кларнет (викладач — Юрій Василевич). Радує, що наша школа — найкраща!

Конкурс струнних інструментів порадував зірковими виступами як дітей, так і дорослих музикантів. Лауреати Перших премій — львівянка Лана Герасименко— скрипка (група С), Поліна Смольнікова — віолончель (група С) з Білорусі — показали високий клас виконання, киянка Юлія Гончарова (група Е) заворожувала чудовим звуком та емоційністю, а викладачка Ульріке Вернер (група F) блискуче підтвердила, що викладачі продовжують рухатися і готові грати та професійно зростати. Чудовий дует — Ольга Белькова — арфа — і Георгій Рудик — скрипка (група В, Київ).

Ряд блискучих виступів юних піаністів ще раз підтвердив високий рівень української фортепіанної школи — від самих маленьких піаністів з Одеси, Харкова, Львова до відомих киян. Це — Маргарита Покидайло, Софія Дорош, Діана Воднєва, Маргарита Гаєвська, Яна Каленчук. А в конкурсі викладачів перемогла Анна Поліщук (Київ).

У Bortniansky International Competition немає переможених, у ньому перемогли всі!
Тетяна ПОЛІЩУК, «День». ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»