Пост пам’яті першому Голові журі у номінації «Фортепіано» Міжнародного інструментального конкурсу Євгена Станковича

МИХАЙЛО ЧЕМБЕРЖІ

Заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, професор, член-кореспондент Академії мистецтв України, член Національної спілки композиторів України, Національної спілки театральних діячів України, член-кореспондент Академії педагогічних наук України, член Національної комісії у справах ЮНЕСКО народився 15 липня 1944 року в місті Ізмаїл, Одеської області. Професійну музичну освіту митець отримав в Одеському державному музичному училищі та Донецькій державній консерваторії. Досить рано, одразу після закінчення училища, Михайло Іванович розпочав педагогічну кар’єру.

Композитор, прожив яскраве творче життя, він був прекрасним організатором, музикантом і педагогом, який у 1994 році заснував Київську дитячу академію мистецтв – унікальний заклад! В основу створеної ним концепції була покладена ідея безперервної мистецької освіти, поєднання чотирьох рівнів навчання (підготовча, початкова, основна та вища школи) в одному закладі. В той же час в Національній музичній академії України імені  П.І. Чайковського професор кафедри композиції Михайло Іванович Чембержі успішно викладав. Він був особливою, щирою, доброю та творчою людиною, котра уміла розгледіти талант і виростити цілу плеяду талановитих учнів. Та злий рок долі обірвав життя митця і педагога у березні 2018 року.

У творчому доробку Михайла Івановича: дві симфонії, опери «Синій птах» і «Різдвяна колискова», сюїта «Передчуття весни», оркестрові мініатюри «Київ травневий», балети «Принцеса на горошині», «Пролісок», концерт для баяна і симфонічного оркестру, Bonus sermo для фортепіано та струнного оркестру, хорові концерти, сюїта для камерного оркестру, Canzona для камерного оркестру. Крім цього, композитор створював музику до вистав, кінофільмів, циклів п’єс тощо.
організовано за підтримки Українського Культурного Фонду