Співали, співаємо і будемо співати! – стаття в газеті “День”

Журі VІ Міжнародного конкурсу вокальних ансамблів та хорів імені Дмитра Бортнянського назвали переможців і лауреатів

У Києві відбувся масштабний співочий форум. Конкурс проходив у трьох вікових категоріях — до 16, до 24 та до 40 років. Змагалися 23 колективи у галузі академічного та народного вокально-хорового мистецтва, які приїхали з різних регіонів нашої країни, а також гостем фестивалю став ансамбль «Свірель» із Мінська. Журі очолила Світлана Герасимович, доцент кафедри хорового диригування Білоруської академії музики.

Гран-прі отримали дуже талановиті співаки Вокального ансамблю студентів Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка: Олена Сейко (сопрано), Галина Піх (мецо-сопрано), Віталій Коваль (тенор) і Володимир Щигіль (баритон), які є вихованцями відомого педагога Остапа Майчика. А концертмейстер колективу є випускниця цього вишу Лілія Дацина (її відмітили спеціальною премією, як кращого концертмейстера). На заключному концерті потрясаюче виконали дуже складний (у вокальному плані) квартет «Zitto, zitto, piano, piano» зі знаменитої комічної опери Дж. Россіні «Попелюшка» при чому не тільки віртуозно співали, а й артистично обіграли фрагмент зі світової класики.

До речі, у Києві фортуна посміхнулася ще одним львів‘янам – Вокальному ансамблю музичного коледжу ім. С. Людкевича (викладач Остап Майчик, концертмейстер Ярина Майчик), які повезли до дому престижну нагороду – першу премію Конкурсу ім.Д. Бортнянського.

У НОМІНАЦІЇ «МАЛІ ВОКАЛЬНІ АНСАМБЛІ» (СЕРЕДНЯ ГРУПА) ПЕРШУ ПРЕМІЮ ОТРИМАЛИ СТУДЕНТИ ЛЬВІВСЬКОГО КОЛЕДЖУ ІМ. С. ЛЮДКЕВИЧА

– Керівником Вокального ансамблю студентів Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка є проректор вишу, кандидат мистецтвознавства Остап Іванович Майчик. Ми дякуємо організаторам конкурсу за можливість виступати у чудових залах з прекрасною акустикою, як Мистецький салон Київського національного університету ім. Т. Шевченка та Національному будинку органної та камерної музики України, – розказала «Дню» Лілія ДАЦИНА. – Дуже тепло виступи сприймали слухачі і багато хороших слів нам сказали члени високоповажного журі. Це конкурс є для нас великим досвідом, ми раді перемогам і будемо старатися ще творчо й далі зростати. Ансамбль складається зі студентів 1, 2 і 3 курсу вокального факультету Академії – Олена Сейко, Галина Піх, Віталій Коваль та Володимир Щигіль. Спеціально для цього творчого змагання разом і професором О.Майчиком ми підбирали програму. Наш колектив сформувався півтора роки тому. Часто виступаємо і співпрацюємо з різними складами виконавців. Репетиції проходять дуже натхненно. Я теж закінчили Львівську академію, але  по класу фортепіано і тут виступала, як концертмейстер.

У номінації «Малі вокальні ансамблі» (середня група) першу премію отримали наші молодші колеги – студенти Львівського коледжу ім. С. Людкевича і ми за них дуже радіємо. Вони талановиті і працьовиті. Концертмейстером цього колективу є Ярина Майчик, яка нині навчається на 3 курсі цього музичного закладу. Склад ансамблю є збірним, але співаки мають великий творчий потенціал.

ДИРИГЕНТ НАРОДНОГО ХУДОЖНЬОГО КОЛЕКТИВУ КАМЕРНИЙ ХОР ІМ. О. ПЕТРОСЯНА НТУ ХПІ МАКСИМ СИДОРОВ

– На конкурсі ми виконали «Цигани» Р. Шумана у перекладі О. Пчілки, «Блаватний вальс» Л. Ріда і Б.Мейсона та  хорову частину з опери «Алкіл» Д. Бортнянського (цей останній твір заспівали на заключному концерті конкурсу), а овації публіки стали для нас найдорощим подарунком, – додала Я. МАЙЧИК

ПРЕЗИДЕНТ МІЖНАРОДНОГО БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ ВІВАТ АРТ СВІТЛАНА СУХОМЛИНОВА

– Я вважаю, що цьогорічний конкурс став на кілька щаблів вищим ніж попередній. Потрясаюче виступали народні, фольклорні колективи, які були представлені хорами і ансамблями з різних регіонів нашої держави. Запам‘ятали дитячі хори (номінація «Академічний вокал», молодша група), які представляли учні шкіл мистецтв із Тернополя, Києва, Харкова, Берислава…  Зокрема, дивовижним був виступ хору «Веселка» з Вінниці, який відрізнявся своєю енергетикою, артистизмом і отримав першу премію. А те, що продемонстрували учасники середньої групи (учні музичних шкіл, коледжів, училищ та інститутів) викликали овації навіть членів судейської команди, – підкреслила президент Міжнародного благодійного фонду «ВІВАТ АРТ» Світлана СУХОМЛИНОВА. —  Майстерно співали студенти-хористи «ANIMA» з КНУКіМ під орудою Наталії Кречко (вона отримала спецприз – диригентський дебют з Академічним камерним хором імені Д.Бортнянського). Знаєте, навіть важко сказати хто з конкурсантів був кращим. Цьогріч практично по всім номінаціям цікаво представили свою майстерність колективи з Харкова: хор «Ліра» ДМШ №8 ім. П. Гайдамаки, жіночий хор «Anima» ХНПУ ім. Г. Сковороди, народний колектив «Камерний хор ім. О. Петросяна НТУ «ХПУ» (керівник Максим Сидоров отримав спецпремію –– диригентський дебют з Академічним камерним хором ім.Д. Бортнянського

КАМЕРНИЙ ХОР ІМЕНІ Д. БОРТНЯНСЬКОГО, ДИРИГЕНТ ІВАН БОГДАНОВ, М. ЧЕРНІГІВ

Розчулив публіку й «хор бабусь», як ми їх назвали – це народний ансамбль «Надія» харківського відділення Української спілки в‘язнів-жертв нацизму. Ці сім співачок дуже поважного віку – від 70-ти до 80-ти(!) виступали поза конкурсом, але своєю силою духу і проникливим співом нікого не залишили байдужими.

Хочу відмітити й те, що професіоналізм хорового і ансамблевого мистецтва дивує віртуозним виконанням різних творів – від класики до сучасних композицій, незвичним, оригінальним творчим підходом. Знаєте, після конкурсу активно спілкувалися між собою співаки, педагоги, диригенти, композитори, музикознавці, члени журі, вперше ми провели майстер-класи і думаю, що вони стануть традиційними… Після нашого форуму багато учасників обмінювалися матеріалами – нотами, текстами пісень.

РЕКТОР НАЦІОНАЛЬНОЇ МУЗИЧНОЇ АКАДЕМІЙ УКРАЇНИ МАКСИМ ТИМОШЕНКО ТА ДИРИГЕНТ АКАДЕМІЧНОГО СТУДЕНТСЬКОГО ХОРУ НАТАЛЬЯ КРЕЧКО

Нині зірками конкурсу стали львів‘яни, учні відомого педагога Остапа Івановича Майчика. Його студенти з Коледжу ім.С. Людкевича і Національної музичної академії ім. М. Лисенка причарували всіх своїми виступами і заслужено отримали найвищі нагороди на нашому творчому змаганні. Думаю, що у цих молодих людей буде велике творче майбутнє! А квартет: Олена Сейко (сопрано), Галина Піх (мецо-сопрано), Віталій Коваль (тенор) і Володимир Щигіль (баритон) – нові зірки української вокальної школи. Коли вони виступали у турах, навіть члени журі не могли стримати своїх емоцій і кричали – «біс»! Знаєте, голова журі, мінчанка Світлана Герасимович була дуже прискіпливою, фіксувала всі плюси і мінуси кожного колективу, через камертон усе перевіряла, але навіть вона щиро аплодувала квартету з ЛНМА ім. М. Лисенка і Гран-прі ці співаки отримали заслужено. Із захватом сказала, що українські голоси її причарували

КОНЦЕРТМЕЙСТЕРИ ЯРИНА МАЙЧИК ТА ЛІЛІЯ ДАЦИНА

Я вважаю, що шостий Конкурс ім. Д. Бортнянського відбувся на високому рівні. Кожний тур давав багато прекрасних емоцій і наше творче змагання ще раз довело, що українці – найспівочіша нація і нам є ким гордитися. Хочу підкреслити, що незважаючи на складні часи, які нині переживає наша держава, все ж є світлі миті, що дарує високе мистецтво, яке продемонстрували учасники конкурсу і те, що співоче свято все ж відбулося –  велика подяка Департаменту культури виконавчого органу Київської міської державної адміністрації за підтримку конкурсу Бортнянського.

РЕЗУЛЬТАТИ VІ Міжнародного конкурсу вокальних ансамблів та хорів імені Дмитра Бортнянського

Відео нагородження 

<сenter>

</сenter>

                                      Повне відео концерту

<сenter>

</сenter>

Тетяна ПОЛІЩУК, «День». Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»