Спiвають всi!

НА IV МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ ІМ. Д. БОРТНЯНСЬКОГО, ЯКИЙ ВІДБУВСЯ 2014 РОКУ, ГРАН-ПРІ ЖУРІ ПРИСУДИЛО ХОРУ ВІННИЦЬКОГО УЧИЛИЩА КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ ІМ. М.ЛЕОНТОВИЧА / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «ДЕНЬ»
З 25 до 27 листопада в Києві відбудеться V Міжнародний конкурс вокальних ансамблів та хорів імені Дмитра Бортнянського

Це престижне творче змагання започатковано благодійним фондом «Віват Арт»  та Національним комітетом Міжнародної музичної ради/ЮНЕСКО за сприяння Міністерства культури України та Департаменту культури Київської міської державної адміністрації. Цьогоріч журі  Конкурсу ім. Д.Бортнянського очолить ректор Національної музичної академії України Володимир Рожок.

За словам голови оргкомітету, президента БФ «Віват Арт» Світлани СУХОМЛИНОВОЇ, «конкурс проводять за такими номінаціями: вокальні дуети, тріо, квартети, малі, великі ансамблі та хори в трьох вікових категоріях — до 16, до 24 та до 40 років. Прослухування  відбуватиметься в Мистецькому салоні КНУ ім. Тараса Шевченка. Саме там, у залі з чудовою акустикою, змагатимуться молоді вокалісти академічного та народного напрямку вокально-хорової музики. Цьогоріч заявки подали 17 вокальних колективів з України, Білорусі та  Литви. До речі, майже  половина областей з України відправить свої кращі співучі таланти.

Лауреати отримають можливість виступити на престижних сценах нашої країни в 2017 році. Кращому диригенту буде вручена спеціальна премія «Диригентський дебют з Академічним камерним хором ім. Д. Бортнянського» в сезоні 2017—2018 рр., а від  НМАУ призом кращому хоровому колективу стане  участь в «ІХ Міжнародній Пасхальній Асамблеї-2017».

Заключний концерт лауреатів конкурсу відбудеться 27 листопада в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.