V конкурс Євгена Станковича – це неймовірне дійство, на якому виявилася найбільша кількість переможців

V Міжнародний інструментальний конкурс Євгена Станковича – це неймовірне дійство на якому виявилася найбільша кількість переможців. Про цей конкурс гучно писали в пресі міста Києва. Нагадаємо, що учасники вибороли П’ЯТЬ Гран-прі!

«Це було справжнє свято молодих музикантів, – вважає Леся Олійник, голова оргкомітету конкурсу. – Символічно, що на ювілейних творчих змаганнях свою майстерність продемонстрували понад п’ять сотень музикантів із різних шкіл не лише України, а й з-за кордону. Для них усе тільки починається. Хтось обере шлях професійного музиканта, виступатиме в ансамблі, оркестрі або стане солістом, але я впевнена, що їхні імена ми ще не один раз  почуємо. Важливо, що це творче змагання вже уп’яте проходить під «крилом» видатної постаті нашої сучасності – Євгена Федоровича Станковича, і саме тут, у Києві,  розпочався старт для багатьох музикантів, які  дуже скоро стануть зірками».

Всі конкурсні дні були насичені прекрасними митями, які подарували музиканти від наймолодших до найстарших. Членам журі було дуже важко оцінювати, кому присудити третю, другу, або першу премію – настільки віртуозно, емоційно, проникливо виконували твори конкурсанти.

Прикрасою заключного концерту стали номери «Концерт для гобоя з оркестром» Ріхарда Штрауса у виконанні Марії Карпінець та «Рапсодія у стилі блюз» Джорджа Гершвіна, що стала останнім акордом конкурсу у виконанні харків’янки, піаністки Людмили Хрустальової разом із музикантами Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України. Диригент Микола Лисенко упродовж багатьох років підтримував цей конкурс, завдяки йому солісти мають змогу якнайкраще представити свою майстерність. Того року дуже сильною була старша група, учасники якої потужно виступали в усіх номінаціях. Блискучий фортепіанний квартет з Білорусі (Гран-прі), ансамбль флейт, кларнетисти, саксафоністи з Києва та Чернігова, домристи, бандуристи та багато інших. У цих музикантів вочевидь буде велике творче майбутнє.

Крім цього, варто зауважити, що: «На конкурсі широко було представлено розмаїття виконавських шкіл, які змагалися у різних номінаціях. Географія – вся Україна, а також представники Білорусі, Канади, Норвегії, Польщі та Китаю, – розповіла Світлана Сухомлинова, президент Міжнародного благодійного фонду «ВІВАТ АРТ». 

організовано за підтримки Українського Культурного Фонду