Відбувся Гранд–концерт лауреатів Міжнародного інструментального конкурсу Євгена Станковича

12 грудня 2020 року у Колонному залі Національної філармонії України, за підтримки Українського культурного фонду та міжнародного благодійного фонду «ВІВАТ АРТ» відбувся Гранд–концерт лауреатів Міжнародного інструментального конкурсу Євгена Станковича за участю членів журі, переможців попередніх конкурсів та Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України під керівництвом Юрія Літуна.

В концерті прозвучали твори композиторів різних жанрів та епох
зокрема Антоніо Вівальді, Йозефа Гайдна, Людвига Ван Бетховена, Фридеріка Шопена, Сергія Рахманінова. Не забули й про твори сучасних світових митців, таких як Роберто Молінеллі, Вінсенда Юманса та українського митця Кирила Стеценко. Та звісно, окремо приділено увагу творчості самого маестро Євгена Федоровича Станковича, чий Концерт №4 для скрипки з оркестром виконала народна артистка України, завідувачка кафедри скрипки Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського, солістка Національного ансамблю солістів «Київська камерата», справжня зірка українського скрипкового виконавства Богдана Півненко. Хочеться відмітити, що цей концерт композитор присвятив саме Богдані.

Не дивлячись на те, що у країні діють жорсткі карантинні міри, для участі у концерті приїхали виконавці з Харкова, Львова, Дніпра, Чернігова, Кропивницького. Нажаль, через складну епідеміологічну ситуацію концерт проходив за закритими дверима з обмеженою кількістю слухачів, але це ні на йоту не змінило тої відданості та відповідальності перед мистецтвом, які відчували усі учасники Гранд-концерту та організатори.

Святковий виступ об’єднав у собі солістів та ансамблістів різних поколінь. Камерний оркестр Кропивницького музичного фахового коледжу (художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Наталія Хилобокова) блискуче виступив на сцені філармонії, а виконання унікального твору Л. Андерсона «П’єса для друкарської машинки з оркестром» викликало справжні овації слухачів. Квартет кларнетистів «Fantastico!» у складі Валерії Макарової, Микити Усманова, Михайла Трегуба та Кенти Ігараші показали якість професіоналізму досвідчених музикантів. Ансамбль бандуристів Київської муніципальної академії музики імені Р. М. Глієра показав співучість українського народу.

Яскраво виступили молоді, талановиті солісти з оркестром, володарі Головного призу Євгена Станковича «Дотик янгола» Катерина Ващенко (скрипка), Олександра Макарова (фортепіано), Гран-прі Остап Шпік (скрипка) та Кента Ігараші (саксофон), лауреат І премії Антон Сладкомедов (віолончель). Блискучі солісти, лауреати Гран-прі попередніх конкурсів Марія-Луіза Плешакова (фортепіано) та Всеволод Літучий (флейта) були неперевершені. Об’єднати високий професіоналізм і особисту інтерпретацію можливо тільки дуже талановитим музикантам. Особливу увагу в концерті привернули наймолодші учасники, лауреати І премій конкурсу Євгена Станковича, талановиті піаністи Анастасія Макєєва та Андрій Заходякін.

Родзинкою Гранд-концерту була участь молодих членів журі Міжнародного інструментального конкурсу Євгена Станковича. Солістка Дніпропетровського будинку органної та камерної музики, викладач Дніпропетровської академії музики імені М. І. Глінки, лауреат І премії в номінації «Гра з оркестром» (2015) Ольга Зернаєва та Володар премії Євгена Станковича (2012), лауреат міжнародних конкурсів, викладач кафедри загального та спеціалізованого фортепіано Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського – Владислав Кустовський прикрасили концерт  зрілим, глибоким виконанням Концерту для флейти А. Вівальді та Концерту для фортепіано №2 С. Рахманінова.

Неможливо переоцінити той виклик, який у цьому концерті прийняв на себе Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України та особисто його диригент – Юрій Літун. Зі слів солістів концерту: «Це дивовижно. Дев’ять концертів для солістів з оркестром в одному виступі. Дев’ять різнопланових творів композиторів різних часів та епох. Не кожен диригент візьметься за таку важку й відповідальну справу. З першої репетиції кожен з солістів відчував високий професіоналізм, цілеспрямованість та відданість ділу як диригента так і кожного музиканта в оркестрі. Але при всій складності та напруженості підготовки, як під час репетицій так і під час виступу, була дуже спокійна, добра й позитивна атмосфера. Ми висловлюємо величезну подяку кожному учаснику цього дійства, та особисто пану Юрію, за ці неймовірні та незабутні відчуття».

Ми щиро вдячні усім причетним до організації та проведення цієї мистецької події. Ми віримо у те, що такий культурний проект стане новою традицією у мистецькому житті України та світу.
організовано за підтримки Українського Культурного Фонду