Євген Станкович про VI конкурс Євгена Станковича

VI Міжнародний інструментальний конкур Євгена Станковича, це був новий рівень виконавської майстерності та професійної конкуренції серед учасників. Він зібрав у собі більш ніж 350 солістів з Канади, Норвегії, Білорусі, Арменії, Китаю, Малайзії та з усіх куточків України, а також 44 ансамблі й 3 оркестри. Насичені програми, яскраві солісти, неймовірні виконання та незабутні емоції – ось які спогади залишили по собі прослуховування цих конкурсних виступів, які йшли майже два тижня.

На цьому конкурсі головний приз Євгена Станковича, бронзову статуетку «Дотик янгола», виборола лауреат I премії Олександра Макарова, дуже віддана своїй справі піаністка з Мукачева, яка у той час навчалася одразу

на двох факультетах Національної музичної академії імені П.І. Чайковського (фортепіано – клас викладача Наталії Толпиго та ударні інструменти – клас викладача Олександра Блінова).
У свою чергу Гран-прі в номінації «Фортепіано» отримав зовсім юний, але неймовірно талановитий виконавець Ілля Чжао. Його незабутнє виконання п’єси Копленда «Кіт та миша» увійшло до золотого архіву конкурсу. Також Гран-прі було присуджено й у номінації «Струнні з оркестром», яке отримав скрипаль зі Львова – Остап Шпік.

Неможливо не відзначити й інших яскравих виконавців, що одержали I премії в конкурсі. Це були: Антон Сладкомьодов (віолончель), квартет «Фантастіко!» під керівництвом професора Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського Юрієя Василевича, камерний ансамбль з Білорусі у складі Аліни Вінель (фортепіано), Ніни Матушкіної (альт) та Валентина Семеленова (кларнет), Біг-бенд «Браво», Роман Мимрик (саксофон) та інші.
Особливо треба зазначити додатковий приз для переможців, який полягав у тому, що лауреати конкурсу мали можливість виступати на головниз та найбільш престижних сценах України впродовж 2018-2019 років.
організовано за підтримки Українського Культурного Фонду