Зірки першого конкурсу

І Міжнародний інструментальний конкурс Євгена Станковича пройшов в Києві в 2012 році в таких номінаціях: фортепіано, струнні, народні, духові та ударні інструменти – соло, камерні ансамблі, великі ансамблі, оркестри та фортепіано з оркестром. За звання найкращих змагалися учасники від 6 до 32 років. Позмагатися за особисту Премію Євгена Станковича, грошову премію Гран-прі та звання лауреатів приїхали музиканти з шести країн світу: України, Білорусі, Китаю, Польщі, Сирії, та В’єтнаму. Прослуховування конкурсу проходили з ранку до пізнього вечора в декількох залах одночасно, а журі ретельно слухали та відбирали найкращих.


Виступати, коли в залі сидить автор, — справжній іспит для кожного музиканта. Тріо Олег Дудніченко (скрипка), Костянтин Повод (віолончель) і Владислав Кустовський (фортепіано) упоралося з хвилюванням, виконуючи «Елегію» Станковича, й отримали головний Приз Євгена Станковича «за краще виконання музики сучасного українського композитора» з рук самого композитора. Як зізнався В. Кустовський, цю нагороду хлопці вважають авансом і будуть ще наполегливіше займатися, щоб довести маестро, що він не помилився й вибрав музикантів із дійсно великим творчим потенціалом.
Марія Петрова стала володаркою головного Призу Євгена Станковича в номінації «фортепіано з оркестром». Заключний акорд конкурсу довірили зробити саме їй та музикантам Академічного естрадно-симфонічного оркестру України під орудою Миколи Лисенка. Прозвучали ІІІ і ІV частини Концерту № 2 С. Прокоф’єва. А третій Концерт С. Рахманінова (третю частину) виконала піаністка Алевтина Добіна (І премія).


«Український Паганіні!» — захоплено назвав Олега Курочкіна (І премія) один із слухачів заключного концерту, вигукуючи «браво!» після виконання скрипалем «Кармен-фантазії» Ф. Ваксмана на теми опери Жоржа Бізе.
Лауреат першої премії віолончелістка Ярослава Трофимчук натхненно виконала «Скерцо» Д. Шостаковича. Коли на сцену вийшли учні ансамблю скрипалів Сімферопольського музичного училища ім. П. Чайковського (1 премія у номінації «Струнні ансамблі»), то після їх запального виконання знаменитого «Танцю з шаблями» з балету «Гаяне» Хачатуряна всі гості конкурсу немов перенеслися на килимі-літаку через відкриті вікна залу НСКУ у спекотну далечінь Сходу.
І Міжнародний інструментальний конкурс Євгена Станковича відкрив нові імена талановитих виконавців. Хай їм щастить.
організовано за підтримки Українського Культурного Фонду